2011 Eesti Meister Ameerika Pesapallis on Kiili Pantrid

Laupäeval 10. septembril hoovihma kiuste toimunud finaalkohtumistes olid ülekaalukalt võidukad Kiili Pantrid, kes suutsid kogu hooaja mängida ühtegi kohtumist kaotamata. Kiili Pantrite jaoks oli see juba kolmas Eesti Meistritiitel (tõsi küll, esimesel aastal mängiti Pesapalliklubi Tallinn nime all). Hõbemedalid jagati aga Keila pärituoluga klubile Sox Baseball.

Esimese finaalkohtumise söötis Pantritel andekas noor söötja Kristjan Ojasaaar, kes suutis kogu mängu edukalt Soxi ühe punkti peal hoida ning viskas 14 strikeouti. Pantrid aga skoorisid Soxi söötja Tommy Markuse vastu järjepidevalt ning vormistasid mängu seisuga 24:1. Teises mängus asus Pantrite poolelt söödumäele Kristjan Kruus, mitu söötjavahetust tegi ka Sox, ent mäng kulges üsna sarnaselt esimesele. Mängu kuuendaks vooruks läks vihmasadu aga niivõrd tugevaks, et peakohtunik otsustas mängu peatada ja kuulutada võitjaks Kiili Pantrid seisuga 14:2.

Meeskondi autasustati kohapeal.

2011 hooaeg oli kahtlemata kirgederohke. Hooaja alguses tehti viimaste aastate Meistrivõistluste rekord kui võistlustulle asus 5 meeskonda, kellest 3 olid ka varasematel aastatel osalenud (Kiili Pantrid, Sox Baseball ja Keila Pitbulls) ning 2 uustulnukad (Kostivere Amigos ja Tallinna Pesapalliklubi). Pitbulls pidi aga juba üsna hooaja alguses osalemisest loobuma ning nii jäi võistlustulle järgi 4 meeskonda. Iga klubi pidas Keila Pesapalliväljakul omavahel 2 mängu - ühe kodumängu ja ühe külalismängu. Iga mängu võit andis meeskonnale ühe punkti ning nende punktide summa pidi otsustama pääsu finaalmängudele. Ühe finalistiga oli seis selge kui Kiili Pantrid said 6 võitu, seega ka 6 punkti. Samuti oli selge üks kolmanda koha peale mängiv klubi - Kostivere Amigos, kes hooaja kestel pidi leppima vaid kaotustega. Küll aga tekkis ootamatu olukord Tallinna Pesapalliklubi ja Sox Baseball vahel kui mõlemad klubid said 3 võitu. Sellises seisus pidi otsustavaks saama omavaheliste mängude punktide vahe, ent ka see oli viigis - Sox võitis kodumängu 14:11 ja kaotas külalismängu 9:12. Ei jäänud muud üle kui lepiti kokku lisamäng, mille võitja teeniks välja võimaluse finaalis kohtuda Kiili Pantritega. Lisamängu võitis Sox Baseball seisuga 11:9 ning nii mängisidki play-offis kolmanda koha peale Amigos ja Tallinn ning esikoha pärast võitlesid Pantrid ja Sox.

Play-offide tulemusena selgus ka 2011 Eesti Meistrivõistluste paremusjärjestus:

1. Kiili Pantrid
2. Sox Baseball
3. Kostivere Amigos
4. Tallinna Pesapalliklubi

Loodetavasti leiavad kõik seni osalenud meeskonnad võimaluse ka 2012 hooajal Meistrivõistlustest osa võtta ning ehk on jälle oodata ka uusi võistkondi. Plaani järgi toimuvad järgmiste aastate võistlused ka mujal kui Keilas - peagi on valmimas väljak Kostiveres ja oma väljakut rajada planeerivad ka teised klubid. See annab lootust ka senisest suuremaks publikumenuks ning pressikajastuseks. Eesti Pesapalli ja Softpalli liit tänab kõiki osalenud meeskondi, abilisi, toetajad ja kaasaelajaid ning loodame teiega kohtuda taas järgmisel hooajal!