Kostivere pesapalliväljak

2010 aastal kevad/suvel sai otsustatud, et kuna Eestis puudub korralik pesapalli väljak, siis ei jää muud üle kui see ise ehitada :) .

Peale pikki otsinguid ja kirjavahetust erinevate asutustega, sai selgeks, et Tallinna piires sellist maatükki, millele meie hammas peale hakkaks, ei leidu. Seega tuli suunata pilgud pealinnast kaugemale. Siinkohal mainiksin, et keegi isegi ei pakkunud välja “tulge-meie-parteisse-meie-teile-maatükki-siis-anname-ning-saate-sinna-pesapalliväljaku-teha” varianti  – imelik.

Õnneks oli meil välja mõeldud ka plaan B. Selleks oli Tallinna külje all asuv Kostivere, mis logistiliselt on suurepärase asukohaga.

Kuid samuti nagu pealinnas, oli ka siin probleemiks sobiva maatüki leidmine – siiski vähe teistel põhjustel: ümberkaudsed maalapid olid suure buumi ajal kas täis ehitatud või asusid looduskaitsealuses vööndis.

Ent nagu teada, eestlane on jonnakas ning nii lihtsalt alla ei anna.

Vähe täpsemalt maakaarti uurides leidsime sobiva põllulapi Kostivere Põhikooli külje alt ning, mis seal ikka muud…kui sammud Jõelähtme Vallavalitsusse.

Tutvustades vallavalitsusele oma plaane, saime vallalt nõusoleku maa kasutamiseks ning ka mõningase rahalise toetuse väljaku/muru taastamiseks + lisaks veel ka üllatavalt positiivse suhtumise oma projekti. Oli meeldiv teada, et peale meie oli veel tegelasi, kes usuvad sellesse projekti.

 

Sõpradeväljak Kostiveres valmis 2012 kevadel.

Pantrid - Amigos 16.aug.

2012 EMV mäng Kostivere Amigos - Kiili Pantrid

 

Backstop paigaldati 2011 sügisel.

 

Paika on pandud ka küljeaia postid.