EMV 2012 finaalis Kiili Pantrid ja Tallinna Pesapalliklubi

31. augustil kell 17:30 ja 1. septembril kell 13 heitlevad Kostiveres Eesti Meistri tiitli nimel Kiili Pantrid ja Tallinna Pesapalliklubi. Mängitakse kahe võiduni, vajadusel tehakse kolmas 7 voorune lisamäng laupäeval kell 16. Tule ela kaasa!

Lõppev hooaeg oli küllalt põnev kui finaalikoha eest võitlesid üsna tasavägiselt nii Pantrid, Tallinn kui Keila Pitbulls. Võrreldes möödunud aastaga oli muudatusi koosseisudes üsna palju. Nimelt Pitbullsiga liitusid sel aastal ka Keila Sox mängijad, keda 2011 hooajal pärjati teise kohaga. Samuti liitus mitu Kiili Pantrite mängijat Tallinna Pesapalliklubiga, nende asemel said senisest märksa suurema rolli Kiilis nooremad mängijad. Ka Kostivere Amigos tõi hooaja jooksul väljakule palju uusi mängijaid.

Juba mai algul peetud esimese mängu tulemus oli paljudele ootamatu - möödunud aastal neljandaks platseerunud Tallinna Pesapalliklubi võitis avakohtumises tiitlit kaitsvaid Kiili Pantreid seisuga 5:2, ent see jäi ka Pantrite ainsaks kaotuseks. Klubide järgmised kohtumised võitsid Pantrid 10:6 ja veenva enamusega 18:5.

Pitbullsi ja TPK esimene matš värskelt valminud Tallinna Pesapalliväljakul lõppes Keila võiduga 12:7, ent edasistes mängudes alistas pealinna esindusklubi Pitbullsi 8:2 ja 10:5.

Keila ja Kiili kohtusid kusjuures hooajal ainult ühe korra mai keskpaigas kui võit läks Pantritele 10:4. Ülejäänud kahe ette nähtud kohtumise tarvis ei õnnestunud Keilal aga oma täit esindust välja panna, mistõttu läksid need kirja loobumisvõiduna 9:0 Pantrite kasuks.

Samal põhjusel pärjati Meistrivõistluste kolmanda kohaga hooaja jooksul 2 (neist üks samamoodi loobumisvõit Pitbullsilt ning 22:15 võit Tallinna Pesapalliklubi üle hooaja viimases mängus) võitu saanud Kostivere Amigost. See tähendab, et kolmanda koha mäng jääb sel aastal väljakul kahjuks pidamata.

Hoolimata mitme mängija liikumisest teistesse klubidesse, olid Kiili Pantrid nagu eelnevatel aastatelgi tugevad nii söötes kui ründes. Põhikoorem söötjana jäi noore talendi Kristjan Ojasaare kanda, kes ei kaotanud sel aastal ühtegi mängu. Samuti söötsid tugevalt nii klubi kapten Tauno Koppel kui Ergo Rohi. Rünnakus kasseerisid klubile punkte peamiselt Tauno Koppel (AVG lausa 0.636; 3 home runi), Vahur Põder (AVG 0.542) ning ka Ojasaar (AVG 0.417).

Tallinna Pesapalliklubi võtmemängija oli kahtlemata käesolevaks hooajaks nendega liitunud Kristjan Kruus, kes seni esindas Kiili Pantreid. Kruus astus TPK särgis söödumäele kaheksal mängul üheksast, neist viiel korral lausa terve mängu jooksul üksinda.

Hooaja üheks positiivsemaks uudiseks oli ka kahe uue pesapalliväljaku valmimine seni ainsale - Keile Pesapalliväljakule - lisaks. Koduväljakud said omale nii Tallinna Pesapalliklubi (Hipodroomil) ning Kostivere Amigos (Kostivere Sõpradeväljak), millest viimane on suuri kiidusõnu saanud nii mängijatelt kui publikult. Mõlemad väljakud on kahtlemata mitmekesistanud Eesti pesapalli ning toonud seda rahvale lähemale ning loodetavasti aitavad edaspidi istutada pesapallipisiku nii mõnegi eestlase südamesse.

Finaalid tulevad kahtlemata põnevad, seega on publik väga oodatud! Pealtvaatajatele on üritus tasuta!